Obserwatorzy

środa, 6 marca 2013

Igłowa czy bezigłowa?

Mezoterapia to zabieg polegający na tym, że bezpośrednio do skóry właściwej dostarczamy substancje lecznicze, odżywcze czy regenerujące. Jest to zabieg stosowany w szeroko pojętej kosmetologii i medycynie estetycznej. Ma dwa rodzaje: igłową i bezigłową. Tą pierwsza mogą wykonywać lekarze medycyny estetycznej i dermatolodzy. Natomiast bezigłowa jest przeznaczona dla gabinetów kosmetycznych.

Mezoterapia bezigłowa jest to bezinwazyjna metoda wprowadzania do głębszych warstw skóry substancji leczniczych.

Wskazaniem do zabiegu mogą być:
- zmarszczki
- cellulit
- skóra palacza
- fotostarzenie skóry
- wiotkość, suchość skóry
- skóra naczyniowa.

Substancje lecznicze wprowadzane są za pomocą zjawiska elektroporacji. Elektroporacja polega na zastosowaniu pola elektrycznego, w celu odwracalnego uszkodzenia błony komórkowej. Impulsy elektryczne mają za zadanie poszerzyć ujścia mieszków włosowych, gruczołów potowych i łojowych umożliwiając transport substancji.

Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża i laktacja
- choroby nowotworowe
- rozrusznik serca
- metalowe implanty
- zapalenie żył
- miejscowe infekcje bakteryjne i wirusowe
- nadczynność i niedoczynność tarczycy
- nadwrażliwość na składniki preparatu.


Mezoterapia igłowa to metoda wprowadzania substancji aktywnych za pomocą cienkich igieł, bądź tzw. "rollerów", które nakłuwają naszą skórę. Wskazania do zabiegu są praktycznie takie same jak w przypadku mezoterapii bezigłowej. Dodatkowo tym zabiegiem możemy leczyć wypadanie włosów i łysienie.Przeciwwskazania do zabiegu:
- cukrzyca
- ciąża i laktacja
- opryszczka
- ropne stany zapalne
- wirusowe zapalenie wątroby.

Umożliwia wprowadzenie pod skórę takich substancji jak:
- kwas hialuronowy
- witaminy
- kofeinę
- sole mineralne
- krzemionkę organiczną.

W porównaniu do mezoterapii igłowej, bezigłowa jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia. Droga wprowadzania leków jest bezinwazyjna. Oznacza to, że skutki ubocze praktycznie nie występują. Mezoterapia igłowa ma więcej obostrzeń i bezpośrednio po zabiegu należy unikać słońca, wysiłku fizycznego i sauny.

Mezoterapia bezigłowa zapewnia nam na pewno delikatniejszy efekt niż igłowa. Jeśli chodzi o koszty to opcja bez igły kosztuje mniej.

Mezoterapia bezigłowa daje widoczne efekty po 6-8 zabiegach. Osoby wykonujące ten zabieg pomogą nam wybrać mezokoktajl, który podziała dobrze na naszą skórę. Mezoterapia igłowa widoczny efekt daje po pierwszym zabiegu, natomiast dla pełnej kuracji należy wybrać się na 4-6 zabiegów. Oba zabiegi należy powtarzać w całej serii dwa razy do roku.

Jeśli chodzi o mnie to miałam okazje póki co skorzystać z metody nieinwazyjnej. Moje wrażenia są bardzo pozytywne. Nie wykluczam, że w przyszłości skorzystam i z mezoterapii igłowej. Myślę, że to fajna alternatywa do botoksu w walce ze starzeniem się skóry. Zapewniająca naturalny i zdrowy wygląd cery. Należy pamiętać, że mezoterapia igłowa to także metoda lecznicza. I jedna i druga metoda jest godna uwagi.

1 komentarz:

  1. Ja mam cerę naczynkową i skusiłabym się na nieinwazyjną :)/E

    OdpowiedzUsuń