Obserwatorzy

piątek, 8 marca 2013

Oczyszczanie - demakijaż i tonizacja

Oczyszczanie naszej cery z makijażu, zanieczyszczeń i zrogowaciałego naskórka powinno stanowić podstawę naszej pielęgnacji. Jeśli chodzi o etapy oczyszczania to podzielę je na trzy części :

1) demakijaż
2) tonizacja
3) usuwanie zrogowaciałego naskórka.



Dziś o demakijażu i tonizacji.




Dobrze zrobiony demakijaż pozwoli nie tylko na pozbycie się warstwy makijażu, ale także na odetchnięcie skóry po całym dniu. Warto się do niego przyłożyć i dzięki temu pozwolić się w pełni regenerować skórze w ciągu nocy. Ważnych jest kilka zasad.



1) Wybierz odpowiedni dla twojej cery preparat do demakijażu.


płyn micelarny - jest najbardziej uniwersalny, możemy go użyć do każdego rodzaju cery, a pewno spodoba się osobom, które lubią myć twarz wodą. Ma lekką formułę, nie zostawia tłustej warstwy na skórze. Może być stosowany także przez osoby ze skórą wrażliwą. Płyn micelarny zastępuje tonik. Po zmyciu makijażu mamy od razu zapewnione prawidłowe pH skóry. Nadaje się też do demakijażu oczu.

mleczko - to opcja dla skór suchych i normalnych, ponieważ mleczko nie zmywa naszej bariery lipidowej. Nie powoduje też uczucia ściągnięcia skóry. Po użyciu mleczka konieczna jest tonizacja. Możemy nim wykonać także demakijaż oczu. Lekko natłuszcza skórę.

pianka - jest najbardziej odpowiednia dla osób ze skórą mieszaną i tłustą. Dobrze się pieni. Należy zawsze zwrócić uwagę na to czy jest przebadana okulistycznie i czy możemy zrobić nią demakijaż oczu. Pianka nie pozostawi tłustej warstwy i zmyje sebum z twarzy.

płyny dwufazowe - nadają się najlepiej do demakijażu oczu. Jeżeli mamy zrobiony wodoodporny makijaż twarzy też musimy użyć płynu wodno-tłuszczowego, by go rozpuścić.


2) Zaczynaj zawsze od demakijażu oczu i wykonuj go delikatnie.


Skóra wokół oczu jest najcieńsza i najszybciej ulega rozciąganiu. Najważniejsze jest żeby nie trzeć oka wacikiem. Należy przyłożyć zamoczony w preparacie wacik do oka i pozwolić, aż makijaż rozpuści się sam. Najpierw wykonujemy demakijaż oka, ponieważ nie chcemy rozmazywać tuszu i cieni do powiek po całej twarzy.


3) Skórę myj dwa razy dziennie.


Demakijaż wieczorny wydaje się nam czymś naturalnym. Należy jednak pamiętać o przetarciu skóry preparatem do demakijażu rano. Pozwoli to na usunięcie sebum, resztek maseczki czy kremu lub zanieczyszczeń zgromadzonych podczas nocy.


4) Demakijaż wykonuj do skutku.


Oznacza to, że nie wystarczy przetrzeć wacikiem naszej skóry raz, aby była czysta. Jeśli mamy na twarzy cięższy makijaż musimy tą czynność powtarzać. Demakijaż robimy do momentu, aż wacik, którego używamy będzie czysty.


5) Spraw, by demakijaż stał się zabiegiem pielęgnacyjnym.


Gdy masz wolną chwilę wieczorem, warto ją poświęcić sobie. Przy wykonywaniu demakijażu pozwól sobie na chwilę masażu skóry. Zmywając pomadkę rób to kolistymi ruchami, nie spiesząc się przy tym. Masaż taki poza efektem lepszego demakijażu pozwoli na ujędrnienie skóry i poprawę krążenia. Z tą opcją muszą uważać skóry z tendencją do naczynek.


6) Demakijaż zakończ tonikiem.


To opcja dla wszystkich nie używających płynu micelarnego. Pamiętajmy też, że tonik służy tylko i wyłącznie do przywracania prawidłowego pH skórze. Nie jest preparatem do demakijażu! Możemy do dopasować także do rodzaju naszej cery.


6 komentarzy:

  1. Ja zawsze stosuje płyn micelarny, oczyszczajmy skórę na noc nawet jak nie nakładamy makijażu :) /E

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. popieram ;) ja płyn micelarny uwielbiam stosować rano ze względu na szybkość użycia, a do wieczornego demakijażu gorąco polecam żel do mycia twarzy effaclar - jest świetny! ;)

      Usuń
  2. uwielbiam płyny miceralne- dla mnie to super rozwiązanie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Demakijaż jest podstawą mojej pielęgnacji. Jednakże mojej suchej skórze demakijaż rano nie działałby dobrze i uważam to za zbędną czynność. Rano najczęściej przemywam twarz hydrolatem

    OdpowiedzUsuń
  4. jeśli lubicie płyny micelarne, to z tańszych polecam Ziaję oliwkową. ostatnio kupiłam płyn micelarny w Biedronce za 4,50zł :D użyłam go na razie 2 razy, ale pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. mam nadzieję, że sprawdzi się u mnie, bo ubóstwiam płyny micelarne i dużo ich zużywam i micel z biedry odciążyłby mnie trochę finansowo ;)

    OdpowiedzUsuń